Spotkanie wigilijne w Narwi

Spotkanie wigilijne w Narwi

W dniu 21 grudnia 2022 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się doroczne spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy. Jak co roku w spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy, samorządowcy Gminy Narew oraz duchowni gminnych parafii. Życzenia świąteczne przekazał zebranym Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, zaś w imieniu Parafii Prawosławnej w Narwi życzenia złożył proboszcz ks. Michał Dudicz.

Zebrani mogli obejrzeć tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka, a także posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi. Z koncertem kolęd zaprezentował się też chór „Chabry” Parafii Prawosławnej w Narwi. Na zakończenie odbyło się tradycyjne dzielenie opłatkiem i prosforą, a także degustacja potraw wigilijnych.

Uroczystość została przygotowana przez Narwiański Ośrodek Kultury we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Narwi oraz z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Narwi.