Młodzież porządkowała miejsca pamięci

Porządkowanie miejsc pamięci w Gminie Narew

Nasza młodzież wraz z ks. Bogumiłem Kornilukiem po raz kolejny porządkowała miejsca pamięci ofiar II Wojny Światowej znajdujące się w naszej gminie.

11 maja 2023 roku uczniowie udali się do wsi Kaczały, gdzie znajduje się krzyż upamiętniający miejsce pochówku żołnierzy poległych podczas wojny. Tego samego dnia sprzątano również miejsce pamięci w miejscowości Waśki. W lesie za wsią znajduje się pomnik upamiętniający miejsce straceń mieszkańców Gminy Narew z 31 lipca 1941 roku. Wspólnymi siłami uporządkowane zostało to historyczne miejsce pamięci naszej gminy, a także położony nieopodal pomnik nieznanego żołnierza radzieckiego z 1944 roku. Po ukończeniu prac porządkowych we wszystkich miejscach pamięci zapalono znicze.

Uczniowie bardzo chętnie poświęcili swój czas oraz pracowali z wielką chęcią i zapałem. Po zakończeniu prac porządkowych młodzież udała się na zasłużone ognisko.

WSPOMNIENIA PANI MARII KURIANOWICZ Z NARWI dotyczące miejsca straceń mieszkańców Gminy Narew w lesie za Waśkami podczas II Wojny Światowej