Święto parafialne Św. Antoniego Pieczerskiego

Nabożeństwo całonocnego czuwania przed świętem Antoniego Pieczerskiego

W niedzielę 23 lipca 2023 roku nasza prarafia uroczyście obchodziła swoje święto parafialne – dzień pamięci św. Antoniego Kijowsko-Pieczerskiego. Tradycyjnie w przeddzień święta sprawowane było w naszej cerkwi nabożeństwo całonocnego czuwania.

W dniu święta uroczystości rozpoczęło małe poświęcenie wody, celebrowane przez wikariusza naszej parafii ks. prot. Bogumiła Korniluka. Następnie odbył się w akatyst do Św. Antoniego Kijowsko-Pieczerskiego, po którym rozpoczęła się świąteczna Boska Liturgia. W nabożeństwie uczestniczyli licznie przybyli duchowni oraz wierni, a liturgii przewodniczył ks. archimandryta Piotr (Dawidziuk) – namiestnik Klasztoru Św. Onufrego w Jabłecznej. Nabożeństwo zakończyła uroczysta procesja wokół cerkwi w Narwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym i kapłanom za przybycie i wspólną modlitwę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego święta parafialnego.

Święty Ojcze nasz Antoni, módl się do Boga za nami!