Parafialne święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego

Święto parafialne Podwyższenia Krzyża Pańskiego

27 września to szczególny dzień dla naszej parafii – tego dnia uroczyście obchodzimy święto parafialne Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Tegoroczne obchody święta rozpoczęły się nabożeństwem całonocnego czuwania, które było sprawowane w naszej cerkwi we wtorek wieczorem.

W dniu święta uroczystości rozpoczęły się Akatystem ku czci Krzyża Pańskiego, po którym celebrowana była świąteczna Boska Liturgia. W nabożeństwie uczestniczyli licznie przybyli duchowni oraz wierni, a Liturgii przewodniczył ks. mit. Leoncjusz Tofiluk – dziekan dekanatu bielskiego. Tradycyjnie nabożeństwo zostało zakończone uroczystą procesją wokół cerkwi w Narwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym i kapłanom za przybycie oraz wspólną modlitwę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego święta parafialnego.

Zbaw, Panie, lud Twój i błogosław dziedzictwu Twemu. Darz zwycięstwami nad wrogiem ludzi bogobojnych i Krzyżem Twoim zachowaj żywot ludu Twego – troparion święta.