XX Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach

Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach

Chór Chabry Parafii Prawosławnej w Narwi wystąpił podczas XX Międzynarodowego Przeglądu Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej, który odbył się w dniach 17-19 listopada w cerkwi p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach.

W tym roku była to jubileuszowa XX edycja Przeglądu, który odbywa się z Błogosławieństwa J.E Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski. W Przeglądzie wzięły udział chóry parafialne i zespoły świeckie z Polski i zagranicy, które mają w swoim repertuarze prawosławną muzykę religijną i paraliturgiczną. Obowiązkowym repertuarem są utwory pochodzące z Bogohłaśników – śpiewników religijnych, z których pieśni towarzyszą wiernym podczas różnych sytuacji życiowych. Organizatorem Przeglądu jest Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach przy wsparciu lokalnych samorządów.

Chór Chabry wystąpił podczas drugiego dnia Przeglądu i zaprezentował publiczności trzy utwory: „Moj duchowny sad”, „Oj mamo rodna” oraz utwór rozpoczynający zwykle sakrament małżeństwa „Gradi ot Liwana, niewiesto”, do którego muzykę napisała dyrygent chóru Pani Ałła Kamieńska.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji wideo dostępnej na platformie YouTube.