Pielgrzymka do Wojnowa i Mrągowa

Pielgrzymka do Wojnowa i Mrągowa

30 września 2023 roku wierni naszej parafii wraz z duchowieństwem odbyli autokarową pielgrzymkę do żeńskiego monasteru Zaśnięcia NMP w Wojnowie oraz do cerkwi w Mrągowie.

Klasztor w Wojnowie znajduje się na Mazurach, w przepięknym regionie naszego kraju, nieopodal rzeki Krutyni i jeziora Duś. Założony został w 1935 roku i reaktywowany do życia, po długiej przerwie, 15 kwietnia 1995 roku. Klasztor wchodzi w skład diecezji białostocko-gdańskiej i jest jednym z 11 klasztorów prawosławnych w Polsce. Przełożoną monasteru jest ihumenia Agnia.

W monasterze w Wojnowie wierni naszej parafii mogli uczestniczyć w Boskiej Liturgii, po której odprawiony został molebień do Wiery, Nadziei, Lubowi i Sofii. Tego dnia bowiem obchodziliśmy dzień ich pamięci. Po nabożeństwie zjedzono wspólny posiłek, podczas którego można było wysłuchać historii monasteru w Wojnowie.

Następnie pielgrzymka udała się do cerkwi p.w. Przemienienia Pańskiego w Mrągowie, gdzie również odprawiono molebień. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszej pielgrzymki.