Pielgrzymka do Nosowa

Pielgrzymka do Nosowa

W niedzielę po Podwyższeniu Krzyża Pańskiego, 2 października 2022 roku, byliśmy na pielgrzymce do Nosowa (Diecezja Lubelsko-Chełmska). Tamtejsza prawosławna wspólnota przeżyła tego dnia historyczne wydarzenie – wierna kopia Leśniańskiej Ikony Matki Bożej została uroczyście wniesiona do cerkwi św. Archanioła Michała w Nosowie. Wprowadzeniu Ikony do zabytkowej cerkwi w Nosowie towarzyszyła procesja z udziałem hierarchów, duchowieństwa i wiernych.

Na uroczystości przybyły liczne grupy pielgrzymów, również z odległych podlaskich parafii wraz z duchowieństwem. Boskiej Liturgii przewodniczył Ordynariusz Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Arcybiskup Abel wraz z Arcybiskupem Przemysko-Gorlickim Paisjuszem i Biskupem Siemiatyckim Warsonofiuszem.

W lipcu tego roku kopia Leśniańskiej Ikony Matki Bożej gościła również w naszej parafii, podczas parafialnego święta Antoniego Pieczerskiego.

Zdjęcia z portalu cerkiew.pl