Porządkowanie miejsc pamięci

Porządkowanie miejsc pamięci

Kolejny raz młodzież z naszego bractwa porządkowała miejsca pamięci ofiar II Wojny Światowej. 12 października 2022 roku, w piękny jesienny dzień, uczniowie wspólnie z ks. Bogumiłem Kornilukiem udali się do miejscowości Waśki. W lesie za wsią znajduje się pomnik upamiętniający miejsce straceń mieszkańców Gminy Narew z 31 lipca 1941 roku.

Wspólnymi siłami uporządkowane zostało to historyczne miejsce pamięci naszej gminy, a także położony nieopodal pomnik nieznanego żołnierza radzieckiego z 1944 roku. Tego samego dnia młodzież sprzątała również we wsi Kaczały, gdzie znajduje się krzyż upamiętniający miejsce pochówku żołnierzy poległych podczas wojny. Po ukończeniu prac porządkowych we wszystkich miejscach pamięci zapalono znicze.

Uczniowie bardzo chętnie poświęcili swój czas oraz pracowali z wielką chęcią i zapałem. Na zakończenie wszyscy udali się na regenerujący poczęstunek do restauracji Przydroże w Narwi.