Pożegnanie ojca Bogumiła

Niedziela o Samarytance - pożegnanie o. Bogumiła

Niedziela o Samarytance to kolejna, V niedziela po Wielkanocy przepełniona radością Zmartwychwstania. W tym dniu tradycyjnie była sprawowana w naszej cerkwi Boska Liturgia, jednak w tym dniu nie jednemu z naszych parafian popłynęły łzy. Dzisiaj, 2 czerwca 2024 roku, pożegnaliśmy naszego wikariusza, ks. prot. Bogumiła Korniluka, który po ponad 20 latach posługi w naszej parafii został ustanowiony proboszczem Parafii Prawosławnej p.w. Narodzenia NMP w Rogaczach (Dekanat Kleszczelowski).

Ojcze Bogumile, przede wszysykim dziękujemy Wam za waszą posługę, za bycie z nami w naszych radościach i smutkach. Życzymy błogosławieństwa Pana naszego Jezusa Chrystusa i łaski Ducha Świętego na dalszą posługę. Niech Bóg prowadzi Was każdego dnia, a Wy prowadźcie jego owczarnię. Chociaż dziś się żegnamy, to wierzymy, że jeszcze nie raz się spotkamy. Zanosimy gorące modlitwy do Boga, Bogurodzicy i wszystkich świętych za Was i Waszą rodzinę, a Wy miejcie i nas zawsze w swojej modlitwie.

Na Mnohaja i Błahaja lieta! Christos Woskresie!